Błędy. Bugi. Bluescreeny. O komputerowych porażkach

Tym razem mam dla Was film o komputerowych błędach, bugach, glitchach, bluescreenach. Z racji naszych zainteresowań żyjemy przecież z nimi na co dzień, mało tego - często idziemy naprzód z pracą pomimo ich występowania. Jakie znamy słynne (i kosztowne) błędy w historii komputerów? Jakie metody stosujemy w programowaniu aby skutecznie radzić sobie z bugami? I wreszcie - jakie są psychologiczne skutki walki z niepowodzeniami i porażkami, które bugi abstrakcyjnie w danym systemie reprezentują.

Wspomniany w materiale kod źródłowy modułu księżycowego Apollo 11 (język to Assembly):

Partnerem tego materiału jest serwis justjoin.it - portal z ofertami pracy od najlepszych firm z branży IT. Zobacz KONKURS od justjoin.it, który towarzyszy odcinkowi:

Jeśli konkurs jeszcze trwa (w zależności od tego kiedy oglądacie ten wpis) - to zachęcamy do udziału! Firmie justjoin.it za wsparcie naszej youtubowej produkcji!

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki