Linux jako apka w Windows 10? WSL 2 - Windows Subsystem for Linux

Linux jako aplikacja w Windows 10 - tematem tego video jest Windows Subsystem for Linux (WSL) - dowiecie się jak takiego WSL-a u siebie postawić no i jak to wszystko działa! Dodatkowo pojawi się kilka przydatnych informacji na temat użytkowania nowego windowsowego terminala.

Dzisiejszy film został dla nas zasponsorowany przez firmę NordVPN (potentata na rynku dostawców usługi VPN). Sponsor odcinka przygotował specjalną ofertę dla naszych widzów: nordvpn.org/pasjainformatyki Otrzymamy 70% zniżki na 3-letnią usługę VPN, zaś z kuponem: pasjainformatyki dodatkowy miesiąc gratis!

NordVPN

Sponsor tego tutoriala, firma NordVPN to laureat nagrody BestVPN Awards 2020 magazynu VPNMentor. NordVPN to aż 4980 serwerów w 59 krajach świata. Nasza aktywność sieciowa w ramach usługi nie jest w żaden sposób archiwizowana. Korzystamy z łatwej w użyciu, dostępnej w wielu systemach aplikacji, a ma jednym koncie można ustanowić aż do 6 jednoczesnych, tunelowanych połączeń. Firmie NordVPN dziękujemy jeszcze raz za zasponsorowanie odcinka!

Poniżej zestawienie miejsc w sieci dotyczących nowego, windowsowego terminala, o których wspomniano w trakcie tutoriala:

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki