11. Znajdowanie największej liczby z trzech podanych

Poszukiwanie ekstremum w zbiorze liczb to zadanie, które pojawia się w zasadzie na każdym dobrym kursie programowania. Wykonanie tego zadania rozwija analityczne i abstrakcyjne myślenie, pozwala też docenić wagę optymalizacji i prostoty kodu źródłowego. W miarę rozwoju naszej znajomości języka C++ stajemy się coraz bardziej świadomi jakości naszych rozwiązań. Ten algorytm znajdowania ekstremum jest też cenny dlatego, iż przekonujemy się, że prostota i elegancja rozwiązania zależą bezpośrednio od programisty. Tendencja do ciągłej poprawy swoich kodów to niezwykle cenna cecha w etyce pracy. Zapraszam do obejrzenia odcinka!

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Wstęp
[ 00:02:53 ] Pierwszy sposób na znalezienie największej liczby
[ 00:04:38 ] Problem podania tych samych liczb
[ 00:07:54 ] Drugi, lepszy sposób na znalezienie największej liczby
[ 00:12:55 ] Zadanie domowe

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki