02. Instrukcja warunkowa if

Stosowanie instrukcji warunkowej otwiera drzwi do pisania użytecznych aplikacji w zasadzie w każdym języku programowania. Dlatego też omawiam tą instrukcję na filmie w sposób możliwie najdokładniejszy, bardzo cierpliwie i pragmatycznie pokazując jej użycie w aż trzech sytuacjach. Trud włożony w przygotowanie tego odcinka mam nadzieję zwróci się z nawiązką i pozwoli adeptom programowania szybciej i pełniej zrozumieć stosowanie spójników logicznych and/or oraz sposób analizy złożonych warunków logicznych.

Zapraszam także do tego artykułu tekstowego w ramach utrwalenia wiadomości oraz zdobycia notatki z tego odcinka.

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Czym jest instrukcja warunkowa?
[ 00:02:06 ] Tworzenie aplikacji bankomatu
[ 00:04:30 ] Typ string
[ 00:06:38 ] Operator porównania
[ 00:09:51 ] Mechanizm logowania
[ 00:12:28 ] Spójnik logiczny AND
[ 00:14:35 ] Spójnik logiczny OR
[ 00:17:30 ] Program sprawdzający wiek
[ 00:21:56 ] Podsumowanie

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki