Karol Rogowski - twórca tutoriali z fizyki, który stworzył kurs Javy - o projekcie Zajavka.pl

Moim gościem na blogu jest Karol Rogowski – znany w internecie z tego, że pomógł zdać maturę z fizyki połowie polskich licealistów. Karol obecnie zajmuje się trochę odmienną rzeczą, jaką jest programowanie w języku Java i o tym sobie właśnie porozmawiamy.

Witaj, Karolu! Kiedyś matma, fiza nie zagadka, dziś Java, Javka i Zajavka? (śmiech)

(śmiech) Tak, teraz programowanie w Javie jest moim głównym zajęciem i stąd też narodził się Projekt Zajavka.

No właśnie, opowiedz mi czym właściwie jest Zajavka i czy to dobry start dla osób, które chcą dopiero wejść w programowanie?

Zajavka.pl to platforma do nauki programowania w Javie, którą współtworzę. Jak najbardziej jest to dobre miejsce dla osób, które chcą dopiero wejść w ten świat, zwłaszcza, że do połowy lipca można się zapisać na nasz roczny kurs Javy zupełnie za darmo.

Ale strona zajavka.pl to nie jest jedyne miejsce, gdzie można sprawdzić, jak wygląda nauka programowania w waszym wydaniu?

Dokładnie, mamy także kanał Youtube, na którym publikujemy filmy edukacyjne, gdzie można sprawdzić jak mniej więcej wygląda z nami nauka Javy. Wrzucamy tam też krótkie filmy humorystyczne, przedstawiające w żartobliwy sposób różne sytuacje wyjęte z życia typowego programisty.

A czy da się przyswoić wiedzę o Javie w jakiejś skondensowanej formie? Na przykład w pigułce?

(śmiech) Wiem do czego zmierzasz i już Ci odpowiadam. Java w pigułce to seria filmów, którą stworzyliśmy przy współpracy z kanałem Pasja Informatyki, gdzie w przystępny i czasem zabawny sposób staram się wprowadzić widzów do świata Javy.

Wydaję mi się, że jest to fajny punkt startowy dla ludzi, którzy chcą zobaczyć, czy programowanie w Javie jest w ogóle dla nich. Jest to też po prostu próbka dla osób, które chcą sprawdzić jak mniej więcej wygląda forma nauki na naszej platformie i czy prowadzący, czyli ja (śmiech) im odpowiada.

Dodam tylko, że seria Java w pigułce składa się z siedemnastu filmów, premiera każdego odcinka ma miejsce w czwartki o godz. 18:00, pierwsze osiem odcinków będzie do obejrzenia na kanale Pasja Informatyki, natomiast reszta na kanale Zajavka.

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Cóż, Karolu, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Ci powodzenia w tym jak i w innych przyszłych Twoich projektach. Trzymam mocno kciuki, życzę Ci wszystkiego dobrego i dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników, było mi bardzo miło, cześć!

Następny wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki