01. Model MBTI

Oddaję w Państwa przeglądarki film z zakresu rozwoju osobistego na temat modelu MBTI. Cóż to takiego? Jest to metoda klasyfikowania ludzkich typów osobowości. MBTI oznacza: Myers-Briggs Type Indicator. Type indicator to po polsku wskaźnik typu osobowości, a Myers-Briggs to nazwiska jego twórców. Tak naprawdę model ten oparty jest w znacznej mierze na pracy genialnego psychologa Carla Gustava Junga, który podał 3 główne kryteria podziału osobowości.

Panie Isabel Myers i Katherine Briggs rozwinęły fragment spuścizny Junga o własny, czwarty podział. Model ten jest dziś powszechnie stosowany w biznesie oraz przy badaniu predyspozycji zawodowych kandydatów podczas rekrutacji na różne stanowiska pracy, choć jednocześnie stanowi także spore uproszczenie oryginalnej pracy Junga (którą lepiej poznamy w dalszych odcinkach tej serii). Z tego powodu jest to jednak idealny materiał na początek wyprawy do wnętrza ego, dobry wstęp do tematów trudniejszych.

Poprzedni wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki