01. Model MBTI

Oddaję w Państwa przeglądarki film z zakresu rozwoju osobistego na temat modelu MBTI. Cóż to takiego? Jest to metoda klasyfikowania ludzkich typów osobowości. MBTI oznacza: Myers-Briggs Type Indicator. Type indicator to po polsku wskaźnik typu osobowości, a Myers-Briggs to nazwiska jego twórców. Tak naprawdę model ten oparty jest w znacznej mierze na pracy genialnego psychologa Carla Gustava Junga, który podał 3 główne kryteria podziału osobowości.

Panie Isabel Myers i Katherine Briggs rozwinęły fragment spuścizny Junga o własny, czwarty podział. Model ten jest dziś powszechnie stosowany w biznesie oraz przy badaniu predyspozycji zawodowych kandydatów podczas rekrutacji na różne stanowiska pracy, choć jednocześnie stanowi także spore uproszczenie oryginalnej pracy Junga (którą lepiej poznamy w dalszych odcinkach tej serii). Z tego powodu jest to jednak idealny materiał na początek wyprawy do wnętrza ego, dobry wstęp do tematów trudniejszych.

Poprzedni wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Książka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Niedawno wystartował dodruk świetnej, rozchwytywanej książki pt. "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT, Tom I" (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpisz go w koszyku), dzięki któremu otrzymacie 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla naszych Widzów! Jest to pierwszy tom serii o ITsec, który wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać: kontakt@pasja-informatyki.pl. Dziękujemy za poświęcony czas - to dzięki Wam serwis staje się coraz lepszy!

Kategorie wpisów

Oto polecana książka warta Waszej uwagi.
Pełna lista polecanych książek jest tutaj.

W dniach od 13.06.2024 do 17.06.2024 trwa w Videopoint.pl promocja urodzinowa - oprócz wielu zniżek mamy też możliwość odebrania darmowego kursu! Można odebrać jeden videokurs z trzech: 1. "Mały szachista"; 2. "Wejście w świat IT"; 3. "Angielski dla inżynierów i techników". Warto korzystać - Zobacz promocję na 9 urodziny Videopoint.pl

Bądź na bieżąco
Pasja informatyki