08. Kreatywność - część 1/2

Co to w ogóle jest (w praktyce) kreatywność? Jak stworzyć coś tak indywidualnego, tak wykonanego w "naszym stylu", że dla wielu osób wokół jest to na tyle dystynktywne, wyróżniające się, że potrafią rozpoznać w tym dziele autora. Co ważne - kreatywnym można być w każdej dziedzinie życia zawodowego - będąc np. rzemieślnikiem, sportowcem, programistą, nauczycielem.

I nie jest to jakiś magiczny dar, który niektóre osoby - nazywane często artystami, wirtuozami - posiadają, w przeciwieństwie do ludzi rzekomo pozbawionych tej nowatorskiej perspektywy. Otóż nie, kreatywność (swój własny styl) można wykształcić, wyćwiczyć, stworzyć. Trzeba tylko zrozumieć czym ona tak naprawdę jest i jak mądrze poprowadzić trening kreatywności.

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Tytułem wstępu, agenda wykładu
[ 00:09:34 ] Bibliografia, polecane źródła
[ 00:13:44 ] Współpraca reklamowa odcinka: Chroń PESEL
[ 00:16:43 ] Rozdział 1 - Co to jest kreatywność? Czy można ją wyćwiczyć?
[ 00:39:35 ] Rozdział 2 - Kreatywny proces twórczy - setup, fundamenty
[ 00:59:42 ] Rozdział 3 - Jak pisać kreatywne teksty? Metoda J.P.
[ 01:24:33 ] Podsumowanie części pierwszej

Partner filmu

Dzisiejszy tutorial oglądamy bez przerw reklamowych, ponieważ został dla nas zasponsorowany przez firmę Chroń PESEL: https://chronpesel.pl Współpraca reklamowa z Chroń PESEL wspiera naszą pracę edukacyjną na YouTube - dziękujemy!

Chroń PESEL

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Książka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Niedawno wystartował dodruk świetnej, rozchwytywanej książki pt. "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT, Tom I" (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpisz go w koszyku), dzięki któremu otrzymacie 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla naszych Widzów! Jest to pierwszy tom serii o ITsec, który wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać: kontakt@pasja-informatyki.pl. Dziękujemy za poświęcony czas - to dzięki Wam serwis staje się coraz lepszy!

Kategorie wpisów

Oto polecana książka warta Waszej uwagi.
Pełna lista polecanych książek jest tutaj.

W dniach od 13.06.2024 do 17.06.2024 trwa w Videopoint.pl promocja urodzinowa - oprócz wielu zniżek mamy też możliwość odebrania darmowego kursu! Można odebrać jeden videokurs z trzech: 1. "Mały szachista"; 2. "Wejście w świat IT"; 3. "Angielski dla inżynierów i techników". Warto korzystać - Zobacz promocję na 9 urodziny Videopoint.pl

Bądź na bieżąco
Pasja informatyki