Sprawdzian ze struktur danych (stos, kolejka, lista, drzewo binarne)

Sprawdź swoją wiedzę w teście. Przeanalizuj na spokojnie popełnione błędy, wygoogluj nieznane pojęcia, sporządzaj notatki - to najlepszy sposób zdobywania wiedzy. Powodzenia!

1. Której z poniższych funkcji nie można wykonać na zapełnionym stosie?
A. PUSH()
B. SIZE()
C. EMPTY()
D. POP()
2. Który z wymienionych elementów usuwa z kolejki funkcja POP()?
A. wierzchołek
B. element o jeden mniejszy od ogona
C. ogon
D. głowę
3. Dany jest stos, który może przechować maksymalnie cztery liczby całkowite, a jego aktualny stan widać w ramce. Po wywołaniu wszystkich funkcji przedstawionych po prawej stronie, na analizowanym stosie wywołano na koniec funkcję SIZE(). Jaką wartość zwróci ona głównemu programowi?
A. 4
B. 5
C. 0
D. 7
4. Dana jest lista, której aktualną zawartość pokazano w ramce po lewej stronie. Po wykonaniu pewnego zestawu funkcji lista przyjęła wygląd przedstawiony w ramce po prawej. Który zestaw poleceń spowodował dokładnie taką zmianę zawartości listy?
A. A
B. B
C. C
D. D
5. Do drzewa binarnego należy wstawić kolejno następujące liczby: 4, 2, 1, 3, 6, 5, 7. Która wersja przedstawia prawidłowe rozmieszczenie liczb, zgodne z regułą drzewa?
A. A
B. B
C. C
D. D
6. Który z poniższych skrótów reprezentuje działanie stosu?
A. FOLI
B. FOFI
C. LILO
D. FIFO
7. Który z poniższych węzłów nie spełnia reguły drzewa binarnego?
A. -336
B. -3.16
C. -2.77
D. -2.44

Następny wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki