02. Struktura projektu obiektowego

Po premierze odcinka pierwszego wiemy już co to jest klasa i obiekt oraz rozumiemy konceptualną różnice pomiędzy nimi. Dziś pora napisać pierwszy większy projekt obiektowy, ponieważ najlepszym co można zrobić tuż po zrozumieniu tej różnicy jest napisać kilka programów (które już kiedyś się napisało strukturalnie) ponownie, ale tym razem obiektowo. Dlatego dziś napiszemy program, który już wcześniej zdarzyło nam się napisać - będzie to quiz, który zadaje 5 pytań użytkownikowi. Nauczymy się też przy okazji jak wygląda struktura projektu obiektowego - tzn. jakie pliki wchodzą w jego skład (a są to pliki z rozszerzeniem .h oraz .cpp).

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Książka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT

Niedawno wystartował dodruk świetnej, rozchwytywanej książki pt. "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT, Tom I" (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpisz go w koszyku), dzięki któremu otrzymacie 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla naszych Widzów! Jest to pierwszy tom serii o ITsec, który wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać: kontakt@pasja-informatyki.pl. Dziękujemy za poświęcony czas - to dzięki Wam serwis staje się coraz lepszy!

Bądź na bieżąco
Pasja informatyki