04. Listy, automatyczne przewijanie strony

W tym odcinku porozmawiamy szczegółowo o listach w htmlu, a także na spokojnie, analitycznie zastanowimy się nad tym jak wykorzystać mechanizm automatycznego przewijania strony. Listy naprawdę wymagają omówienia, bo przecież mamy listy numerowane i nienumerowane (w różnych stylach), a do tego listy można też zagnieżdzać, a nawet używać jako rozwijane menu główne. Nie lekceważmy więc dobrego przepracowania list - to użyteczna i cenna wiedza. A jeśli chodzi o automatyczne przewijanie strony, to może się ono odbywać skokowo, w sposób natychmiastowy, ale można też zrealizować to ładniej w jQuery, tak aby automatyczne przewijanie było animowane. Na wielu stronach na pewno napotkaliśmy też przyciski typu scroll-up - dziś nauczymy się również jak bezboleśnie i w ciągu paru chwil taki przycisk zaimplementować.

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki