15. Polskie znaki w konsoli: Windows, Linux, MacOS

"Jak uzyskać polskie znaki w konsoli" to zagadnienie, które często spędza sen z powiek i irytuje wielu adeptów programowania w C++. Wiele osób się po prostu wkurza że te polskie znaki nie są wyświetlane poprawnie w konsoli, a tak naprawdę wystarczy zdobyć zrozumienie jak to tak naprawdę działa i z czego wynika problem. Zobacz dzisiejszy odcinek kursu C++, a zdobędziesz tę wiedzę i będziesz w stanie zawsze zastosować odpowiednie kodowanie znaków. To naprawdę cenna wiedza, nie tylko w kontekście aplikacji, ale także stron internetowych.

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Po co nam polskie znaki w programie?
[ 00:01:50 ] Znaki w systemie Windows
[ 00:03:47 ] Pangramy
[ 00:05:00 ] Używanie encji
[ 00:07:06 ] Kodowanie znaków konsoli, plików i Code Blocksa
[ 00:10:43 ] Ustawianie kodowania w systemie Windows
[ 00:15:13 ] Ustawianie kodowania w systemie Linux
[ 00:17:25 ] Kompilowanie kodu z użyciem terminala
[ 00:20:01 ] Ustawianie kodowania w systemie MacOS

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki