12. Polski SPOJ. Zadanie próbne

Kiedy rozwiązujemy zadania z programowania to często nie mamy kogoś, kto mógłby ocenić jakość naszych programów, kogoś kto sprawdziłby kod źródłowy. Chcielibyśmy też dostać w ręce zestaw takich zadań, które specjaliści od dydaktyki programowania albo przynajmniej doświadczeni programiści uznaliby za najlepszy zestaw na początek. Serwis SPOJ, który dziś przedstawiam rozwiązuje oba te problemy. Zawiera specjalnie wyselekcjonowane zestawy najciekawszych zadań podzielone na trzy poziomy trudności. A wszystko to zupełnie za darmo! Dodatkowo SPOJ posiada społeczność ludzi skupioną wokół forum, gdzie można podyskutować o konkretnych zadaniach i w ogóle programowaniu. Na filmie pokazuję jak szybko zaprzyjaźnić się z interfejsem serwisu.

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Wstęp
[ 00:02:22 ] Polski SPOJ
[ 00:04:26 ] Zadanie próbne
[ 00:10:53 ] Zadanie "Prędkość średnia"
[ 00:18:28 ] Zadanie domowe

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki