01. Pierwszy program, pliki projektu

Programowanie w C++ czas zacząć - Witaj Świecie! Podczas tego odcinka nauczymy się m.in następujących rzeczy: jak dołączyć do programu bibliotekę (include), jak pisać po ekranie (cout), liczby całkowite int (integralne, czyli niepodzielne), jak zarezerwować miejsce w pamięci RAM (czyli zmienną), jak wczytać wartość z klawiatury (cin), jak przypisać wartość do zmiennej, using namespace std, funkcja main czyli funkcja główna, return 0 kończący funkcję główną, iostream - biblioteka strumieni wejścia i wyjścia, pliki CPP i CBP, katalog bin, plik layout zapisujący położenie okien środowiska IDE. Poniżej można pobrać pliki do odcinka zawierające PDF z zadaniem oraz kod źródłowy z rozwiązaniem.

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Wstęp
[ 00:00:44 ] Pliki projektu
[ 00:06:05 ] Omówienie budowy programu z poprzedniego odcinka
[ 00:11:53 ] Treść zadania z programowania
[ 00:16:08 ] Planowanie działania programu
[ 00:16:58 ] Tworzenie programu
[ 00:18:00 ] Zmienne
[ 00:20:18 ] Obsługa wejścia
[ 00:22:14 ] Przypisanie wartości do zmiennej
[ 00:25:48 ] Podsumowanie

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki