03. Typografia, edycja obrazów, tekstów, list

W tym epizodzie serii (kontynuując budowę witryny o skokach narciarskich) stworzymy jeden przykładowy wpis - to będzie sylwetka jednego ze skoczków - naszego mistrza, Kamila Stocha. Przy okazji budowy widoku wpisu, pogadamy o typografii, klasach włączających responsywność obrazów, zobaczymy całą gamę operacji na tekście oraz na listach. Wiele zabiegów, które zastosujemy, zapewne znamy już z CSS, ale tutaj w Bootstrapie możemy użyć do ich zaaplikowania gotowych, predefiniowanych klas.

Materiał dość prosty, przyjemny, stanowiący oddech świeżego powietrza po bardzo intensywnych pierwszych dwóch odcinkach. Jednak uwaga: warto ten materiał przepracować i poznać te najczęściej używane klasy dla tekstów, obrazów i list, gdyż rzeczywiście przyspiesza to proces codziennego tworzenia kolejnych widoków w templatkach frameworka Bootstrap 4.

Następny wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki