Windows Server (06) Hyper-V

Pojęcie wirtualizacji jest zdecydowanie na czasie i to już od paru ładnych lat. Wirtualizacja to nic innego jak przeniesienie fizycznych i programowych zasobów infrastruktury IT, do symulowanego czyli po prostu wirtualnego środowiska. Obecnie wirtualizować możemy niemal wszystko co związane z IT, od aplikacji poprzez pulpity, po sieci komputerowe no i oczywiście całe systemy operacyjne zarówno te desktopowe jak i serwerowe.

Odcinki tej serii posiadają także obudowę dydaktyczną w postaci wielu atrykułów tekstowych, które znajdziecie w serwisie Pasja informatyki:

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:22 ] Tytułem wstępu
[ 00:02:08 ] Co to jest wirtualizacja?
[ 00:06:06 ] Instalacja Hyper-V
[ 00:07:11 ] Menadżer Hyper-V
[ 00:08:14 ] Wirtualne dyski twarde
[ 00:12:26 ] Wirtualne przełączniki sieciowe
[ 00:15:28 ] Tworzenie wirtualnej maszyny
[ 00:24:30 ] Punkty kontrolne (Snapshoty)
[ 00:26:08 ] Podsumowanie

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki