04. Moje pierwsze włamanie

Analizowana dziś scena z Mr. Robot rozgrywa się na samym początku odcinka piątego drugiego sezonu serialu. Widzimy Elliota po prostu pracującego przy komputerze, który przygotowuje atak na telefony agentów FBI. Scena ta jest jednak wyjątkowa – bardzo intymna, gdyż wszystko wokół jest wyciemnione, wygaszone. Czuć całkowitą immersję, totalny stan flow przy komputerze. Elliot zaprasza nas do prywatnego świata własnej pracy i pasji, dzieli się wieloma niuansami swojego mindsetu, wspomina jaką przeszedł drogę, żeby znaleźć się w tym miejscu w którym siedzi. Mówiąc prosto: obserwujemy geniusza przy pracy. Warto posłuchać na co dokładnie zwraca naszą uwagę Elliot. Mając w pamięci tę scenę, sięgniemy do pracy kilku autorów – będę parafrazować, albo wprost cytować: Jordana Petersona, Adama Szustaka, Joseph Campbella oraz Antoine de Saint-Exupéry’ego. Sięgniemy także dzisiaj do Księgi rodzaju (Genesis) – czyli do najstarszego tekstu, pierwotnego pod względem antropologicznym, filozoficznym i moralnym. To będzie więc dość trudna i długa podróż, podcast wymagać więc będzie chwili przynajmniej względnego skupienia.

Dzisiejszy podcast został dla nas zasponsorowany przez firmę NordVPN (potentata na rynku dostawców usługi VPN). Sponsor odcinka przygotował specjalną ofertę dla naszych widzów: nordvpn.org/pasjainformatyki Otrzymamy 75% zniżki na 3-letnią usługę VPN, zaś z kuponem: pasjainformatyki dodatkowy miesiąc gratis!

NordVPN

Sponsor tego podcastu, firma NordVPN to jedyny VPN oceniony na pełne 5 gwiazdek w teście magazynu PCMag, zdobywca nagrody BestVPN Award 2018. NordVPN obsługuje ponad 5100 serwerów VPN w 60 krajach świata. Dużą zaletą jest też łatwa w użyciu aplikacja (w wersjach na Windowsa, Linuxa, MacOS, jak i na telefony z Androidem czy iOS, a nawet można użyć rozszerzenia dodawanego do Chroma czy Firefoxa). Na jednym koncie możemy ustanowić aż do 6 jednoczesnych, tunelowanych połączeń. Firmie NordVPN dziękujemy jeszcze raz za wsparcie podcastu!

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki