05. Debugowanie. Shadow work

Sceny, które omówimy w piątym podcaście serii o Mr. Robot rozegrały się w trzecim odcinku pierwszego sezonu. Cały epizod nosi nazwę "Debug", stąd też monologi wewnętrzne Eliiota obracają się wokół konceptu szukania błędów. A jako że Elliot hakuje głównie ludzi, to też dyskusja o błędach staje się wyraźnie dwuznaczna. W całej rozmowie ewidentnie nie chodzi tylko o błędy w kodzie źródłowym. Chodzi także o nasze zinternalizowane bugi w postępowaniu, prowadzące do głupich wyborów. Błędy w nas. Nieświadome schematy postępowania, pułapki behawioralne, których w sobie nie dostrzegamy. Nie będzie to trywialny podcast. Elliot w trzecim odcinku serialu zada trudne pytania, otworzy naszą prywatną puszkę Pandory, wyciągając na światło dzienne konsekwencje posiadanych przez nas bugów.

Dzisiejszy podcast został dla nas zasponsorowany przez firmę NordVPN (potentata na rynku dostawców usługi VPN). Sponsor odcinka przygotował specjalną ofertę dla naszych widzów: nordvpn.org/pasjainformatyki Otrzymamy 75% zniżki na 3-letnią usługę VPN, zaś z kuponem: pasjainformatyki dodatkowy miesiąc gratis!

NordVPN

Sponsor tego podcastu, firma NordVPN to jedyny VPN oceniony na pełne 5 gwiazdek w teście magazynu PCMag, zdobywca nagrody BestVPN Award 2018. NordVPN obsługuje ponad 5100 serwerów VPN w 60 krajach świata. Dużą zaletą jest też łatwa w użyciu aplikacja (w wersjach na Windowsa, Linuxa, MacOS, jak i na telefony z Androidem czy iOS, a nawet można użyć rozszerzenia dodawanego do Chroma czy Firefoxa). Na jednym koncie możemy ustanowić aż do 6 jednoczesnych, tunelowanych połączeń. Firmie NordVPN dziękujemy jeszcze raz za wsparcie podcastu!

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki