02. Czy ktoś by się przejął?

Sezon pierwszy, epizod piąty serialu - Elliot, tuż po zakończonym odwyku, wraz z częścią ekipy fsociety, w uprowadzonym samochodzie i z pomocą zeskanowanej przepustki, dostaje się na teren centrum przechowywania danych Steel Mountain. Jeszcze w samochodzie, słyszymy monolog wewnętrzny naszego protagonisty na temat ludzkiej słabości. Elliot, podobnie jak Kevin Mitnick, wrażliwości systemu (który w założeniach stanowi nieprzeniknioną fortecę) doszukuje się w ludziach. Mówi: I've never found it hard to hack people. If you listen to them, watch them. I dalej podkreśla: ich słabości są jak neon na ich czole. Elliot wchodzi do budynku. I spotyka Billa Harpera, który dzięki trikowi z Wikipedią, zapewnia mu wycieczkę po poziomie pierwszym serwerowni. Przeanalizujmy w tym podcaście scenę, która rozegrała się na korytarzu serwerowni.

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki