08. Idealne szyfrowanie nie istnie...?! XOR

w tym odcinku serii pokodujemy w Pythonie - pokażemy szyfrowanie XOR grafik oraz tekstów. Dowiemy się też przy okazji jak używać pythonowego menedżera pakietów o nazwie pip. A oprócz tego będzie także zabawa na forum - dla osób, które wkręcą się w ten temat. Czeka nas fajny, wciągający odcinek - zapraszam!

Linki powiązane z tym odcinkiem:

Partnerem kanału i odcinka jest justjoin.it - portal z ofertami pracy od najlepszych firm z branży IT. Szukasz ofert pracy w Pythonie? - zajrzyj koniecznie do aktualnych ofert pracy. Dzięki partnerowi ten długi film oglądamy całkowicie bez reklam! Dziękujemy firmie za wsparcie serii CTF!

Znajdź w filmie

Tutoriale posiadają tzw. timestamps (chwile czasowe) - dzięki nim łatwo odnajdziesz interesujące fragmenty wiedzy. Wystarczy kliknąć na podane w nawiasach kwadratowych momenty filmu, by przewinąć tutorial dokładnie do interesującego Cię miejsca w odcinku.

[ 00:00:00 ] Tytułem wstępu, agenda wykładu
[ 00:03:20 ] Sponsor odcinka - justjoin.it
[ 00:04:00 ] Różne metody szyfrowania informacji
[ 00:06:07 ] Szyfrowanie operacjami bitowymi
[ 00:11:26 ] Opis plików projektu
[ 00:14:10 ] Biblioteka pillow, menedżer pip
[ 00:18:35 ] Szyfrowanie obrazów z użyciem AND, OR, XOR
[ 00:47:33 ] Zabawa na forum - co jest do zrobienia?
[ 00:51:13 ] Write-up challenge'u
[ 01:05:46 ] Dodatkowa zagadka XOR do rozkodowania

Następny wpis

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Disqus
Bądź na bieżąco
Pasja informatyki