06. Szyfrowanie Cezara. Poszukiwanie przesunięcia metodą brute force w Pythonie

Rozwiążemy dwa zadania związane z działem krypto, aczkolwiek skupimy się najbardziej na zrozumieniu szyfrowania Cezara. Pokodujemy w Pythonie, przy okazji pokazując jak szybko można rozpocząć swoją przygodę z tym językiem dzięki edytorowi Visual Studio Code. Zapraszam!

Linki powiązane z tym odcinkiem:

Dzisiejszy tutorial oglądamy bez przerw reklamowych, ponieważ został dla nas zasponsorowany przez firmę NordVPN, która ma dla Was ofertę: nordvpn.com/pasjainformatyki Otrzymujemy zniżkę na 2-letnią usługę VPN i dodatkowo aż 4 miesiące gratis. Firmie NordVPN dziękujemy za wsparcie serii CTF!

NordVPN

Sponsor tego podcastu, firma NordVPN to potentat na tym rynku, używany przez ponad 14 milionów ludzi. To tysiące serwerów rozsianych na całym świecie. Nasza aktywność sieciowa w ramach usługi nie jest w żaden sposób archiwizowana. Korzystamy z łatwej w użyciu, dostępnej w wielu systemach aplikacji. Na jednym koncie można ustanowić aż do 6-ciu jednoczesnych, tunelowanych połączeń. Kto jest zainteresowany posiadaniem VPNa, nie powinien być rozczarowany jakością usługi - wręcz przeciwnie. Sam zresztą korzystam z tej usługi na co dzień i jestem z niej bardzo zadowolony. Oczywiście pamiętajmy - promocje ulegają zmianom - zwróćcie zawsze uwagę na aktualne warunki, w zależności od tego kiedy oglądacie ten film.

Zobacz także

Daj się zaskoczyć! Poniżej wylosowałem dla Ciebie pięć wpisów z innych kategorii blogowych aniżeli ta, którą właśnie przeglądasz:

Zamów książki o IT sec z kodem: pasja

Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT tom 1
Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT tom 2

Można już zamawiać dwa tomy książek "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT". Mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy aż 15% zniżki! Dziękujemy ekipie Sekuraka za fajny rabat dla naszej Społeczności! Zamówień można dokonywać tutaj:

Tom 1 Tom 2

Pomóż dzieciom

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat dożywia dzieci. Proszę, poświęć teraz dosłownie chwilę i pomóż klikając w oznaczony strzałką zielony brzuszek Pajacyka. Dziękuję!

Komentarze

Czy macie jakieś pytania, sugestie, uwagi? A może zauważyliście literówkę albo błąd? Dajcie koniecznie znać: kontakt@pasja-informatyki.pl. Dziękujemy za poświęcony czas - to dzięki Wam serwis staje się coraz lepszy!

Bądź na bieżąco
Pasja informatyki