Kategorie wpisów

Blog ten poświęciłem informatyce, choć czasem zahaczam o matematykę, samorozwój i filozofię. Zapraszam Cię do zapoznania się z materiałami, które przygotowałem! Dla Twojej wygody wszystkie zgromadzone wpisy blogowe podzieliłem na jednoznacznie wyodrębnione kategorie tematyczne:

Technik informatyk

Dodatkowo, z myślą o uczniach technikum informatycznego zdających egzaminy oraz wszystkich osobach chcących zaocznie nauczyć się informatyki na poziomie szkoły średniej, dostępne są następujące kursy video i witryny:

Najnowsze materiały

Poniżej znajdziesz listę sześciu ostatnio opublikowanych postów. Jeśli natomiast interesuje Cię harmonogram nadchodzących wkrótce publikacji, to zajrzyj tutaj. Często też daję znać o nowościach na swoim Twitterze.

Seria hakerska CTF

08. Idealne szyfrowanie nie istnie...?! XOR

w tym odcinku serii pokodujemy w Pythonie - pokażemy szyfrowanie XOR grafik oraz tekstów. Dowiemy się też przy okazji jak używać pythonowego menedżera pakietów o nazwie pip. A oprócz tego bę...

26-09-2022   16:30:41

Wywiady, rozmowy

Stwórz wartościowy zawodowo rok! Rozmowa Daniel Olkowski i Mirosław Zelent

W momencie publikacji tego filmu właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Z tej "okazji" zapraszamy do luźnej, podcastowej rozmowy Mirosław Zelenta i Daniela Olkowskiego, twórcy kanału Olimpi...

05-09-2022   16:07:23

Informatyka ogólna

Błędy. Bugi. Bluescreeny. O komputerowych porażkach

Tym razem mam dla Was film o komputerowych błędach, bugach, glitchach, bluescreenach. Z racji naszych zainteresowań żyjemy przecież z nimi na co dzień, mało tego - często idziemy naprzód z p...

19-08-2022   16:02:46

PHP (back-end)

06. Wysyłanie maili z poziomu kodu. Funkcja mail, PHPMailer

W jaki sposób za pomocą PHP możemy wysyłać maile? Po pierwsze możemy użyć wbudowanej w PHP funkcji, o nazwie mail(). Posiada ona swoje liczne ograniczenia techniczne, a ponadto jej użycie by...

26-07-2022   15:47:24

Wywiady, rozmowy

Karol Rogowski - twórca tutoriali z fizyki, który stworzył kurs Javy - o projekcie Zajavka.pl

Moim gościem na blogu jest Karol Rogowski – znany w internecie z tego, że pomógł zdać maturę z fizyki połowie polskich licealistów. Karol obecnie zajmuje się trochę odmienną rzeczą, jaką jes...

08-07-2022   10:17:35

Logika, nauka, matematyka

W poszukiwaniu liczb doskonałych

Film matematyczny, w którym opisujemy sposób poszukiwania liczb doskonałych z wykorzystaniem liczb pierwszych Mersenne'a. Partnerem odcinka jest portal justjoin.it

18-05-2022   10:24:00

Wartościowe książki

To dość często zadawane mi pytanie: w którą książkę najlepiej zainwestować? Poniżej przedstawiam subiektywną listę wartych przepracowania publikacji wydawnictwa Helion:

Współpraca reklamowa

W przypadku zainteresowania współpracą reklamową, zapraszam do poniższego zestawienia możliwych form kooperacji z marką Pasja informatyki. W każdej kampanii (i to niezależnie od skali) nacisk kładziemy na mądre zrealizowanie akcji reklamowej - z korzyścią dla Widzów, Reklamodawców oraz naszą własną.

Nawiązanie współpracy

Forum dyskusyjne

Masz pytania związane z programowaniem, informatyką, egzaminami, pracą, samorozwojem? Chcesz poznać innych komputerowych pasjonatów? Odwiedź koniecznie nasze forum dyskusyjne!

Otwórz Forum

Trening

Sukces nie jest osiągany w magiczny sposób, nie jest też zasługą talentu. To kwestia regularnego treningu z pozytywnym nastawieniem. Pracuj z własnymi i cudzymi pytaniami na forum - to świetna zaprawa.

Rozmowa

Forum to miejsce, gdzie pracujemy nie tylko nad umiejętnościami czysto zawodowymi, ale także nad sposobem wypowiadania się, znacząco rozwijając tzw. umiejętności miękkie.

Inspiracja

Kontakt z innymi pasjonatami pozwala zyskać świeże spojrzenie, wykrzesać twórczą iskrę, dostrzec odmienny punkt widzenia. To doświadczenie nie dające się zastąpić w samotnej pracy.

Bądź na bieżąco
Pasja informatyki