Szablony stron www wykonane przez moich uczniów

2013-11-25 | Mirosław Zelent

Dzisiejszy wpis jest o tyle nietypowy, iż to nie ja jestem autorem jego zawartości. Otóż postanowiłem pokazać na blogu szablony stron internetowych opracowanych przez moich uczniów w ramach jednego z projektów na zajęciach szkolnych z tworzenia stron www w technikum informatycznym (oczywiście za zgodą autorów). Młodzi ludzie mieli za zadanie stworzyć layout strony promującej wybrany przez siebie film lub grę komputerową. Nacisk położony był na opracowanie logicznej struktury strony (koniecznie bez użycia tabel), mniej liczyła się zawartość witryny. Oceniałem przede wszystkim poprawność tworzonego kodu XHTML i CSS3.

Moi podopieczni mają za sobą ukończone dwa semestry zajęć z tworzenia stron (2 lekcje tygodniowo). Znają podstawy XHTML, CSS3 i trochę js, póki co jeszcze nie poznali PHP (to od klasy 3, w większym wymiarze godzin), nie przeszli też jeszcze w ogóle szkolenia z używania programów graficznych (to w semestrze 4) a ich prace już zasługują na sporą pochwałę. Kiedy ja zaczynałem tworzyć pierwsze w swoim życiu projekty webowe tuż po poznaniu HTML, to nie wyglądały one tak dobrze. Co prawda czasy były inne, ale szczerze powiem, że jestem dumny z osiągnięć moich uczniów i progresu, który widać w ich umiejętnościach webmasterskich z projektu na projekt. Oby tak dalej, to niewątpliwie zwróci się im w przyszłości.

W ramach zajęć z tworzenia stron i baz danych opracowujemy także serwis www, który pozwoli wszystkim uczniom w kraju przygotować się do testu z tzw. kwalifikacji E12 (jeden z trzech egzaminów potrzebnych do zdobycia tytułu 'technik informatyk'). Premiera niebawem (hopefully) - ja dostarczę potrzebny kod PHP, moi uczniowie wraz ze mną pracują nad bazą danych, layoutem i zawartością podstron (szczegóły i adres trenażera na samym dole tego artykułu). Zapraszam do obejrzenia szablonów (kolejność przypadkowa)

Crank (Adrenalina)

Millers (Millerowie)

Prisoners (Labirynt)

Rubber (Mordercza opona)

Tenacious D (Kostka Przeznaczenia)

Person of Interest (Wybrani)

My Little Pony (Friendship Is Magic)

Gothic 3 (gra komputerowa)

Dragon Ball Z (Battle of Gods)

Arrow

Metallica: Through the Never