Dobrowolna darowizna

Jakość - w przygotowywanych przeze mnie materiałach stawiam właśnie na nią. Jestem przekonany, iż dając ludziom jakość, sprawiam iż chętnie tutaj na bloga oraz na kanał YouTube powracają. Tworzenie tutoriali to moja pasja, staram się po prostu wykorzystać talent do tłumaczenia różnych zagadnień w przystępny sposób - ponoć taki posiadam, a talentów, jak to mówią: nie powinno się zakopywać w ziemi.

Jest mi niezmiernie miło, iż z pomocą moich filmów mogłem wielu ludzi zarazić pasją programowania, a także niektórym osobom pomóc komfortowo powrócić do tego tak rozwijającego na różnorodnych płaszczyznach zajęcia. Dziękuję za wszystkie maile, ciekawe rozmowy, wspólnie rozwiązane komputerowe problemy.

Pamiętam swoje własne koderskie początki - brakowało mi wówczas przystępnych materiałów edukacyjnych, napisanych żywym, a nie hermetycznie sztywnym językiem. Bawiąc się wówczas w pisanie pierwszych aplikacji konsolowych nawet nie przypuszczałem, iż tak daleko mnie to zaprowadzi później, w dorosłym życiu zawodowym. Nieocenione jest, ile mnie nauczyła cierpliwości i samozaparcia w dążeniu do życiowych celów ta młodzieńcza zabawa w programowanie.

Materiały na blogu pozostaną darmowe dla wszystkich. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż dostęp do kursów opracowanych na tym poziomie dydaktycznym i w takiej jakości wykonania mógłbym uczciwie sprzedawać, lecz ważniejsza dla mnie jest idea propagowania tej specjalistycznej wiedzy w szerokim gronie publiczności. To trochę kwestia karmy, ale też mówiąc bardziej pragmatycznie, cytując moją ulubioną sentencję: nigdy nie porównuję siebie do innych, podążam raczej ścieżką własnego mistrzostwa, starając się być codziennie nieco lepszym niż byłem wczoraj. Pamiętam moje początki i chcę ułatwić innym start w fascynujący świat nauk ścisłych. Nie unikam tematów trudnych (polimorfizm, rekurencja, współpraca z plikami, złożoność algorytmów itd.) - wręcz przeciwnie, stanowią one dla mnie zawsze nie lada wyzwanie.

Dlatego jedyną formą gratyfikacji za autentyczny trud włożony w moje produkcje pozostaje dla mnie dobrowolna darowizna - jeżeli doceniasz jakość zebranych tutaj materiałów i chcesz więcej moich produkcji w coraz lepszej jakości - możesz złożyć dobrowolną darowiznę na podane poniżej konto bankowe:

26 1050 1298 1000 0091 5044 1708    ING Bank Śląski S.A.

Można także skorzystać z Paypala:

Za wszystkie darowizny serdecznie dziękuję - oprócz tego, że pomagają przetrwać stronie w sieci, to stanowią one dla mnie dodatkową, namacalną motywację do dalszej ciężkiej pracy i znalezienia czasu na YouTube, mimo własnej pracy zawodowej i szeregu obowiązków.